Osoba kontaktowa.

Zadzwoń lub napisz

Radek Wojnar
+48 601 296 268
Radek.Wojnar@gmail.com

pn.-pt. 10:00-18:00

Żytnia 16
01-014 Warszawa
Mapka Więcej

Witam, nazywam się Radek Wojnar i jestem zawodowym fotografem. Specjalizuję się w fotografii wnętrz i architektury, jak też w fotografii studyjnej przedmiotów.

Od 1997 roku współpracuję z najważniejszymi polskimi pismami o wnętrzach i architekturze, wykonałem setki sesji przedstawiających mieszkania, domy, rezydencje, restauracje, hotele i lokale usługowe.

Fotografowałem w kraju i za granicą realizacje najlepszych pracowni architektonicznych oraz dobrze zapowiadających się debiutantów w tej dziedzinie.

Pracowałem również dla agencji reklamowych oraz firm związanych z branżą wyposażenia i dekoracji wnętrz. Moje fotografie były publikowane w książkach, czasopismach i katalogach.

Jestem fotografem z wykształcenia i z pasji, ukończyłem kierunek Fotografia w Łódzkiej Szkole Filmowej oraz Warszawskie Studium Fotografii

W każdym zleceniu, które realizuję, staram się wykorzystać moje umiejętności by wydobyć potencjał miejsca, podkreślić to co w nim najlepsze za pomocą kompozycji kadru, oświetlenia i koloru. Rodzaj fotografii, którym się zajmuję, nazywam "fotografią aranżowaną" ze względu na styl mojej pracy, w którym staram się kontrolować wszystkie elementy powstającego obrazu i minimalizuję przypadkowość.

Pracuję z wykorzystaniem sprzętu studyjnego (statywów, lamp i osprzętu), co pozwala mi stwarzać przewidywalne efekty. Kiedy jestem we wnętrzu, które mam fotografować, potrafię z góry zaplanować w jakich miejscach najlepiej ustawić aparat i jak wykorzystać możliwości, które następnie mam do dyspozycji.

Nie muszę wykonywać dziesiątek różnych ujęć by ostatecznie wybrać jedno "dobre". Mając świadomość zależności wielu składowych tworzących ostateczny obraz, pracuję długo przy każdym zdjęciu - już na etapie fotografowania.

Jestem zwolennikiem starej szkoły by jeszcze przed wyzwoleniem migawki "zrobić ile się da", tak żeby do ostatecznej edycji komputerowej przygotować najlepszy możliwy materiał. Podejście, gdzie zdjęcia robi się szybko i byle jak, a następnie godzinami stwarza i czaruje rzeczywistość w komputerze, to nie moja bajka.

W ten sposób wszystkie ujęcia z moich sesji są wypracowane i mogą zostać użyte w docelowej publikacji. Przy czym moim nadrzędnym celem jest zawsze stworzenie fotografii, które sprawiają wrażenie efektownych, ale naturalnych, nieprzerysowanych pod względem dziwnej perspektywy, kontrastów i kolorów.

Zapraszam do współpracy wszystkich, którym zależy na pokazaniu wnętrz swojego domu, firmy lub realizacji w najlepszym świetle. Jestem otwarty na współpracę w wielu skalach, począwszy od właścicieli wnętrz prywatnych, przez projektantów i architektów do developerów, producentów elementów dekoracji i wyposażenia wnętrz oraz agencji reklamowych.

Mieszkam w Warszawie, ale "dojeżdżam do pracy" w całej Polsce.

Dysponuję również rozległym archiwum zdjęć wnętrz mieszkalnych w wielu stylistykach, które mogę odpłatnie udostępniać w charakterze ilustracji.